Jak získat ověření na Facebooku: Odemkněte tajemství

Vytvořeno 2 dubna, 2024
ověřený Facebook

Ověření na Facebooku je prestižní status, o jehož dosažení mnoho uživatelů touží. Je to způsob, jak jednotlivci a podniky prokázat svou pravost a získat důvěryhodnost na platformě. V tomto článku vás krok za krokem provedu procesem ověření na Facebooku a poskytnu cenné tipy, jak zvýšit své šance na úspěch.

Proč byste se měli nechat ověřit na Facebooku?

Ověření na Facebooku má několik výhod. Za prvé, přidá vašemu profilu nebo stránce vrstvu důvěry a autenticity. Když uživatelé uvidí modrý ověřovací odznak vedle vašeho jména, vědí, že váš účet je legitimní a ne podvodník. To může výrazně zvýšit vaši důvěryhodnost, zejména pokud jste veřejná osoba, influencer nebo firma, která se snaží vybudovat silnou online přítomnost.

Za druhé, ověřené účty mají ve výsledcích vyhledávání prioritu. Když někdo hledá vaše jméno nebo vaši firmu na Facebooku, ověřovací odznak zvyšuje šanci, že se váš profil nebo stránka zobrazí v horní části výsledků vyhledávání. To může vést k větší viditelnosti, sledujícím a zapojení.

Výhody ověření na Facebooku

Kromě důvěry a viditelnosti nabízí ověření na Facebooku další výhody. Ověřené účty mají přístup k exkluzivním funkcím, jako je živé streamování videa, pokročilé analýzy a možnost zpeněžit obsah prostřednictvím reklamních přestávek. Tyto funkce nejsou dostupné běžným uživatelům, takže ověření vám poskytuje konkurenční výhodu.

Navíc je pravděpodobnější, že ověřené účty budou zvažovány pro příležitosti partnerství, spolupráce a sponzorství. Značky a firmy často hledají ověřené účty, se kterými se mohou spojit, protože je to ujišťuje o vaší pravosti a dosahu. To může otevřít dveře pro vzrušující spolupráci a zdroje příjmů.

Pochopení procesu ověřování na Facebooku

Než se ponoříte do kroků k ověření, je nezbytné porozumět procesu ověření na Facebooku. Platforma má specifická kritéria pro ověření a ne každý je způsobilý. Facebook primárně ověřuje účty nebo stránky, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že se za ně někdo vydává, nebo stránky, které mají významný veřejný zájem.

Abyste byli způsobilí k ověření, musíte mít úplný a aktivní profil nebo stránku s velkou sledovaností. Měli byste také dodržovat pokyny pro komunitu Facebooku a podmínky služby. Je důležité si uvědomit, že Facebook nepřijímá jednotlivé žádosti o ověření. Místo toho platforma proaktivně kontroluje účty a stránky a zahájí proces ověření, pokud to uzná za vhodné.

Jak zvýšit své šance na ověření na Facebooku

I když proces ověření na Facebooku není zcela ve vaší moci, existují kroky, které můžete podniknout, abyste zvýšili své šance na ověření. Zde je několik strategií, jak zlepšit své šance:

 • Vybudujte si silnou online přítomnost: Zaměřte se na vytváření vysoce kvalitního obsahu, který rezonuje u vaší cílové skupiny. Důsledně komunikujte se svými následovníky a rozšiřujte svou komunitu na různých platformách.
 • Vytvořte si důvěryhodnost: Postavte se jako autorita ve svém oboru sdílením cenných postřehů, odborných znalostí a originálního obsahu. Spolupracujte s dalšími uznávanými jednotlivci nebo značkami, abyste zvýšili svou důvěryhodnost.
 • Udržujte profesionální image: Ujistěte se, že váš profil nebo stránka odrážejí profesionální image. Používejte profilové a titulní fotografie s vysokým rozlišením, poskytněte přesné kontaktní informace a optimalizujte svůj životopis nebo sekci informací.
 • Zapojte se autenticky: Buďte upřímní ve svých interakcích s publikem. Na komentáře, zprávy a dotazy reagujte rychle a s respektem. Ukažte, že jste odhodláni budovat smysluplná spojení.
 • Využijte další ověřovací kanály: Pokud jste již byli ověřeni na jiných platformách sociálních médií nebo jste obdrželi nějaká významná ocenění či certifikace, uveďte je na svém profilu nebo stránce na Facebooku. To může zvýšit vaši důvěryhodnost a upoutat pozornost ověřovacího týmu Facebooku.

Implementací těchto strategií můžete zlepšit svou online přítomnost a zvýšit pravděpodobnost, že si vás Facebook všimne za účelem ověření.

Průvodce krok za krokem: Jak se nechat ověřit na Facebooku

 1. Zajistěte způsobilost: Jak již bylo zmíněno, je zásadní splnit kritéria Facebooku pro ověření. Ujistěte se, že máte úplný profil nebo stránku, dodržujte pokyny pro komunitu a že máte značnou sledovanost.
 2. Optimalizujte svůj profil nebo stránku: Zkontrolujte svůj profil nebo stránku a ujistěte se, že přesně odráží vaši značku nebo identitu. Použijte vysoce kvalitní profilový obrázek, titulní fotku a uveďte podrobné informace o sobě nebo o své firmě.
 3. Připravte si podpůrné dokumenty: Facebook může vyžadovat další dokumenty k ověření vaší identity nebo pravosti vaší firmy. Připravte si dokumenty, jako jsou státem vydané průkazy totožnosti, obchodní licence nebo stanovy.
 4. Odešlete žádost o ověření: Pokud splňujete kritéria způsobilosti, přejděte na formulář žádosti o ověření na Facebooku. Poskytněte požadované informace, připojte všechny potřebné dokumenty a odešlete žádost ke kontrole.
 5. Buďte trpěliví: Proces ověření může nějakou dobu trvat, protože Facebook dostává mnoho žádostí. Během čekání se i nadále zaměřujte na budování své online přítomnosti a zapojování publika.
 6. Následná kontrola v případě potřeby: Pokud vaše žádost o ověření nebude schválena, nenechte se odradit. Využijte příležitosti vylepšit svůj profil nebo stránku na základě obdržené zpětné vazby. Po provedení nezbytných změn můžete odeslat další žádost.
 7. Oslavte své ověření: Jakmile bude váš účet nebo stránka úspěšně ověřena, oslavte svůj úspěch! Sdílejte novinky se svými sledujícími, aktualizujte svůj životopis nebo sekci informací, abyste hrdě předváděli svůj ověřovací odznak a nadále přidávejte hodnotu svému publiku.
ověřený Facebook 2

Běžné chyby, kterým je třeba se vyhnout při žádosti o ověření

Při žádosti o ověření na Facebooku je nezbytné vyvarovat se běžných chyb, které mohou bránit vašim šancím na úspěch. Zde je několik chyb, kterým je třeba se vyhnout:

 1. Neúplný profil nebo stránka: Ujistěte se, že váš profil nebo stránka jsou úplné a všechny potřebné informace jsou vyplněny přesně. Neúplný profil nebo stránka může být vnímána jako varovný signál a snižuje vaše šance na ověření.
 2. Nákup sledujících nebo lajků: Neuchylujte se k nákupu sledujících nebo lajků, abyste navýšili svá čísla. Ověřovací tým Facebooku snadno odhalí falešné zapojení a může to vést k zamítnutí vaší žádosti o ověření.
 3. Porušení pokynů pro komunitu: Přísně dodržujte pokyny pro komunitu Facebooku a podmínky služby. Zapojení se do spamu nebo neetického chování může vést k nahlášení vašeho účtu nebo stránky a vy můžete přijít o své šance na ověření.
 4. Předstírání identity nebo zkreslování identity: Nepokoušejte se vydávat za někoho jiného nebo zkreslovat svou identitu nebo podnikání. Facebook má zavedené robustní systémy, které takové praktiky odhalují, což může mít vážné následky, včetně trvalého pozastavení.
 5. Více žádostí o ověření: Vyhněte se odesílání více žádostí o ověření současně nebo rychle za sebou. Může to být považováno za spam a může poškodit vaše šance na ověření.

Tím, že se těmto chybám vyhnete, můžete udržovat čistou a důvěryhodnou online přítomnost a zvýšit své šance na úspěšné ověření.

Alternativy k oficiálnímu ověření na Facebooku

Zatímco oficiální ověření na Facebooku je velmi žádané, existují alternativní způsoby, jak na platformě zajistit důvěryhodnost a autenticitu. Tyto alternativy mohou být zvláště užitečné, pokud nemáte nárok na oficiální ověření nebo chcete dále zlepšit svou online pověst. Zde je několik alternativ:

Systémy odznaků: Implementujte systémy odznaků na svůj web nebo jiné platformy, které provozujete. Tyto odznaky mohou znamenat vaši autoritu, odbornost nebo členství v renomovaných organizacích. Zobrazení těchto odznaků na vašem profilu nebo stránce na Facebooku může zvýšit vaši důvěryhodnost.

Spolupráce influencerů: Spolupracujte s ověřenými influencery nebo zavedenými značkami, abyste využili jejich důvěryhodnost. Tím, že se spojíte s uznávanými jednotlivci nebo podniky, můžete nepřímo zvýšit svou vlastní důvěryhodnost.

Obsah vytvářený uživateli: Povzbuďte své sledující a zákazníky, aby vytvářeli a sdíleli obsah související s vaší značkou. Obsah vytvářený uživateli funguje jako sociální důkaz a může přidat důvěryhodnost vašemu profilu nebo stránce.

Zapojte se do vlivných komunit: Zapojte se do vlivných komunit nebo skupin na Facebooku, které jsou relevantní pro vaši oblast. Aktivní účastí na diskuzích a poskytováním cenných postřehů můžete v těchto komunitách získat uznání a vybudovat důvěryhodnost.

Tyto alternativní metody mohou doplnit vaše úsilí o získání důvěryhodnosti na Facebooku a odlišení se od konkurence.

Závěr: Význam ověřování na Facebooku

Závěrem lze říci, že ověření na Facebooku může významně ovlivnit vaši online přítomnost a důvěryhodnost. Modrý ověřovací odznak nejen přidává vrstvu důvěry, ale také poskytuje přístup k exkluzivním funkcím a příležitostem k partnerství. Pochopením procesu ověřování, implementací zmíněných strategií a vyvarováním se běžných chyb můžete odhalit tajemství ověření na Facebooku. Pamatujte, že i když oficiální ověření na Facebooku není dosažitelné, existují alternativní způsoby, jak zajistit důvěryhodnost a autenticitu na platformě. Využijte sílu ověřování a posuňte svou přítomnost na Facebooku do nových výšin.

Chcete-li získat ověření na Facebooku, přejděte na svou stránku, klikněte na „Nastavení“, poté na „Obecné“ a nakonec vyberte „Ověření stránky“. Zvolte „Ověřit tuto stránku“ a zadejte veřejně uvedené telefonní číslo pro vaši firmu, vaši zemi a jazyk. Facebook vám poté zavolá s ověřovacím kódem k dokončení procesu

Facebook obvykle ověřuje stránky a profily, které reprezentují veřejné osobnosti, celebrity, globální značky nebo vysoce postavené subjekty. Účet nebo stránka musí být autentické, jedinečné, úplné a pozoruhodné a měly by splňovat podmínky služby Facebooku a standardy komunity. Mít významnou sledovanost není podmínkou pro ověření

Po odeslání žádosti o ověření Facebook zkontroluje účet nebo stránku, aby se ujistil, že splňuje ověřovací kritéria platformy. Proces kontroly může trvat několik dní až týdnů a vlastník stránky bude o stavu ověření informován prostřednictvím upozornění na Facebooku nebo e-mailem