Jak propojit Facebook s Instagramem

Vytvořeno 27 března, 2024
propojit Facebook s twitterem

V dnešním propojeném digitálním světě se platformy sociálních médií staly mocnými nástroji pro osobní i firemní použití. Facebook a Instagram, dvě populární platformy, mají miliony aktivních uživatelů. Pokud přemýšlíte, jak propojit Facebook s Instagramem, jste na správném místě. V tomto článku vás provedu procesem bezproblémové integrace těchto dvou platforem.

Proč propojit Facebook a Instagram?

Než se pustíme do technických detailů, pojďme pochopit, proč může být propojení Facebooku a Instagramu výhodné. Za prvé vám umožňuje přenášet obsah mezi dvěma platformami, což vám šetří čas a úsilí. Fotografie a videa z Instagramu můžete bez námahy sdílet na svém profilu nebo stránce na Facebooku a oslovit tak širší publikum. Tato integrace vám také umožňuje využít silné stránky obou platforem. Facebook je známý svými robustními reklamními schopnostmi, zatímco Instagram je oblíbený pro svůj vizuálně přitažlivý obsah. Propojením těchto dvou můžete vytvářet účinnější a cílenější marketingové kampaně.

Jak propojit Instagram s Facebookem

Chcete-li propojit Instagram s Facebookem, postupujte takto:

 1. Otevřete aplikaci Instagram na svém mobilním zařízení a klepněte na ikonu svého profilu umístěnou v pravém dolním rohu obrazovky.
 2. Klepnutím na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu otevřete nabídku.
 3. Z možností nabídky vyberte „Nastavení“.
 4. Přejděte dolů a klepněte na „Účet“.
 5. V části „Účet“ klepněte na „Propojené účty“.
 6. Klepněte na „Facebook“ a po zobrazení výzvy zadejte své přihlašovací údaje k Facebooku.
 7. Povolte Instagramu přístup k vašemu účtu na Facebooku udělením nezbytných oprávnění.
 8. Jakmile se připojíte, můžete se rozhodnout sdílet své příspěvky na Instagramu přímo na svůj profil na Facebooku nebo na konkrétní stránku na Facebooku.

Jak propojit Facebook s Instagramem

Pokud chcete propojit Facebook s Instagramem, následující kroky vás provedou tímto procesem:

 1. Otevřete na svém mobilním zařízení aplikaci Facebook a přihlaste se ke svému účtu.
 2. Klepnutím na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu otevřete nabídku.
 3. Přejděte dolů a klepněte na „Nastavení a soukromí“ a poté vyberte „Nastavení“.
 4. V nabídce „Nastavení“ klepněte na „Nastavení účtu“.
 5. Klepněte na „Instagram“ a poté vyberte „Připojit účet“.
 6. Po zobrazení výzvy zadejte své přihlašovací údaje k Instagramu.
 7. Povolte Facebooku přístup k vašemu účtu Instagram udělením nezbytných oprávnění.
 8. Po připojení se můžete rozhodnout sdílet své příspěvky na Facebooku přímo na svůj profil na Instagramu.

Propojení Instagramu s Facebook Business Page

Pokud máte firemní stránku na Facebooku a chcete k ní připojit svůj účet Instagram, postupujte takto:

 1. Otevřete na svém mobilním zařízení aplikaci Instagram a přejděte na stránku svého profilu.
 2. Klepnutím na tři vodorovné čáry v pravém horním rohu otevřete nabídku.
 3. Z možností nabídky vyberte „Nastavení“.
 4. Přejděte dolů a klepněte na „Účet“.
 5. V části „Účet“ klepněte na „Propojené účty“.
 6. Klepněte na „Facebook“ a po zobrazení výzvy zadejte své přihlašovací údaje k Facebooku.
 7. Povolte Instagramu přístup k vašemu účtu na Facebooku udělením nezbytných oprávnění.
 8. Po připojení přejděte na svůj profil Instagram a klepněte na „Upravit profil“.
 9. Přejděte dolů a v části „Veřejné obchodní informace“ klepněte na „Stránka“.
 10. Vyberte svou firemní stránku na Facebooku ze seznamu dostupných stránek.
 11. Váš Instagramový účet je nyní propojen s vaší Facebook Business
 12. Stránka, která vám umožní snadno spravovat a sdílet obsah na obou platformách.
propojit Facebook s twitterem 2

Výhody propojení Facebooku a Instagramu

Propojením Facebooku a Instagramu získáte různé výhody, které mohou zlepšit vaše zkušenosti se sociálními médii a marketingové úsilí. Za prvé, umožňuje bezproblémové sdílení obsahu, což vám umožní oslovit širší publikum. Své příspěvky na Instagramu můžete snadno sdílet na svém profilu nebo stránce na Facebooku, čímž zvýšíte viditelnost a zapojení. Integrace těchto dvou platforem navíc poskytuje cenné poznatky a analýzy. Máte přístup k podrobným údajům o demografických údajích publika, míře zapojení a výkonu příspěvků, což vám pomůže činit informovaná rozhodnutí pro vaši strategii sociálních médií. Propojení Facebooku a Instagramu navíc zjednodušuje správu více účtů. Můžete snadno přepínat mezi těmito dvěma platformami a zefektivnit procesy tvorby obsahu a plánování.

Řešení běžných problémů při propojování Facebooku a Instagramu

Zatímco propojení Facebooku a Instagramu je obvykle přímočarý proces, můžete během toho narazit na nějaké problémy. Zde jsou některé běžné problémy a jejich řešení:

 • Neplatné přihlašovací údaje: Znovu zkontrolujte své přihlašovací údaje pro Facebook i Instagram a ujistěte se, že jsou správné. Pokud jste nedávno změnili svá hesla, nezapomeňte je odpovídajícím způsobem aktualizovat.
 • Chyby oprávnění: Ujistěte se, že jste Instagramu udělili potřebná oprávnění pro přístup k vašemu účtu na Facebooku a naopak. V případě potřeby znovu projděte procesem autorizace.
 • Technické závady: Pokud se setkáte s technickými problémy, jako je zamrzání nebo selhávání aplikací, zkuste restartovat zařízení nebo přeinstalovat příslušné aplikace. Je také vhodné aktualizovat Facebook a Instagram na nejnovější dostupné verze.
 • Omezení propojení účtů: V některých případech nemusí být některé účty nebo stránky způsobilé k propojení kvůli nastavení soukromí nebo jiným omezením. Zkontrolujte nastavení svého účtu a podle toho je upravte, aby bylo připojení povoleno.

Nejlepší postupy pro integraci Facebooku a Instagramu

Chcete-li ze své integrace mezi Facebookem a Instagramem vytěžit maximum, zvažte následující osvědčené postupy:

 • Konzistentní branding: Udržujte konzistentní branding na obou platformách, včetně profilových obrázků, titulních fotografií a bio informací. To pomáhá vytvořit soudržnou identitu a posiluje image vaší značky.
 • Optimalizované sdílení příspěvků: Při sdílení obsahu mezi Facebookem a Instagramem se ujistěte, že je optimalizován pro každou platformu. Upravte velikosti obrázků, titulky a hashtagy tak, aby vyhovovaly konkrétním požadavkům a preferencím publika každé platformy.
 • Zapojení a interakce: Podporujte zapojení a interakci se svým publikem tím, že budete reagovat na komentáře, zprávy a zmínky na obou platformách. Aktivně se zapojujte do konverzací a budujte smysluplná spojení.
 • Sdílení strategického obsahu: Místo pouhého duplikování obsahu vytvořte strategický plán sdílení. Přizpůsobte své příspěvky pro každou platformu a přizpůsobte je jedinečným vlastnostem a silným stránkám Facebooku a Instagramu.
 • Využijte Analytics: Pravidelně analyzujte výkon svých příspěvků a kampaní pomocí analýz poskytovaných Facebookem a Instagramem. Použijte tyto statistiky k optimalizaci své obsahové strategie a dosažení lepších výsledků.

Propojení Instagramu s jinými platformami sociálních médií

I když se tento článek zaměřuje na propojení Facebooku a Instagramu, stojí za zmínku, že Instagram lze integrovat i s jinými platformami sociálních médií. Propojením svého instagramového účtu s platformami, jako je Twitter, Pinterest nebo Tumblr, můžete dále rozšířit svůj dosah a maximalizovat svou přítomnost na sociálních sítích. Proces připojení Instagramu k těmto platformám se může lišit, ale obecně zahrnuje přístup k nastavení nebo možnostem účtu v rámci každé platformy a autorizaci připojení.

Závěr

Integrace Facebooku a Instagramu otevírá svět možností pro osobní i obchodní využití. Propojením těchto dvou výkonných platforem sociálních médií můžete zefektivnit sdílení obsahu, zvýšit marketingové úsilí a získat cenné informace. Ať už chcete propojit Instagram s Facebookem nebo naopak, proces je jednoduchý a lze jej provést několika klepnutími. Nezapomeňte dodržovat osvědčené postupy, řešit případné problémy a využít výhod této integrace k tomu, abyste svou přítomnost na sociálních sítích posunuli do nových výšin.

Chcete-li propojit svůj účet Facebook s Instagramem, otevřete aplikaci Instagram, přejděte do svého profilu, klepněte na ikonu nabídky, vyberte „Nastavení“, poté klepněte na „Účet“ a nakonec vyberte „Propojené účty“. Odtud vyberte „Facebook“ a přihlaste se ke svému účtu na Facebooku a vytvořte připojení

Propojení Facebooku s Instagramem vám umožňuje snadno sdílet vaše příspěvky na Instagramu s vaším profilem nebo stránkou na Facebooku a umožňuje zapojení napříč platformami, takže je snadné najít přátele na Facebooku a spojit se s nimi na Instagramu a naopak.

Po připojení svého účtu na Facebooku k Instagramu můžete spravovat nastavení sdílení na Facebooku, včetně výběru, kde se váš obsah Instagramu na Facebooku sdílí a kdo ho může vidět. Svůj účet na Facebooku můžete navíc kdykoli odpojit tím, že znovu navštívíte sekci „Propojené účty“ v nastavení Instagramu